Frak Męski

Smoking jest współczesnym wyznacznikiem eleganckiej mody wieczorowej. W rankingu mody męskiej sytuuje się poniżej fraka, który od zawsze był zasadniczym przedstawicielem stylu „white tie”. Dzisiaj jest przykładem najwyższej klasy i szyku. Jakie zasady wiążą się z noszeniem smokingu i kiedy należy go zakładać?
Smoking to galowy ubiór męski, który wyeliminował z salonów frak. W obecnych czasach jest najchętniej zakładanym strojem podczas podniosłych uroczystości. Jest urzeczywistnieniem stylu „black tie”, który dotyczy uroczystości odbywających się po zmierzchu słońca. To fundamentalna zasada związana ze smokingiem. Oprócz tego, powinien on zostać z uszyty z wysokiej jakości materiału w kolorze czarnym lub granatowym. Rzadziej spotykany jest jasny smoking („tropikalny”), który może być dodatkową opcją podczas letnich, wykwintnych rautów. Przeciwne zasadom są modyfikacje smokingu w jasnych barwach lub kolorze bordo, czy butelkowej zieleni.
Wiernie wobec zasad, klasyczna marynarka smokingowa posiada klapy szalowe pokryte błyszczącym jedwabiem, bądź satyną. Z satyny lub jedwabiu powinny być wykonane również guziki oraz lampasy na spodniach. Myślą przewodnią takiego zabiegu jest nienaganna prezencja smokingu w sztucznych światłach, które towarzyszą wszystkim wieczornym przyjęciom i galom. Mniej popularne, choć dopuszczalne są marynarki dwurzędowe z szerszymi klapami.
Poza marynarką, w smokingu nie mniej istotne są idealnie skrojone spodnie. Pozbawione mankietów, za to przyozdobione w lampasy po bokach. Ważne jest, aby zadbać o ich odpowiednią długość oraz szerokość. Aby osiągnąć efekt podkreślenia męskiej sylwetki, w smokingu powinien znaleźć się szeroki pas, który nada eleganckiego charakteru całej stylizacji. Winien powstać z błyszczącego materiału w kolorze spodni. Zadaniem pasa jest podniesienie estetyki wyglądu mężczyzny. Pas należy zestawiać z białą koszulą, która również podlega kilku zasadom. Pierwsze skrzypce gra kolor, który nie ulega kompromisom. Smokingową koszulę cechują mankiety ze spinkami oraz plisa ukrywająca guziki. Łamany kołnierzyk wykańcza czarna będąca genezą nazwy „black tie”, a właściwie „black bowtie”.
Nie bez znaczenia pozostają również buty oraz dodatki. W brustaszy marynarki powinna znaleźć się lniana, biała poszetka. Z kolei butonierkę zdobić winien biały goździk. Takie niuanse dodatkowo podkreślają wytworność smokingu. Klamrą smokingowej stylizacji są buty, które występują wyłącznie w kolorze czarnym. Wybierzmy klasyczne lotniki. Minusem jest wybór innych niż wspomniane wyżej modeli butów, zwłaszcza w odcieniach brązu.
Każdego z panów chcących wyglądać wytwornie zapoznania się z inspiracjami i projektami rodzimej marki. Marka respektując wspomniane wyżej zasady oraz w odpowiedzi na tradycje klasycznej mody męskiej tworzy wykwintne ubiory formalne. Gwarancją satysfakcji klientów jest najwyższa klasa produktu, a także wysoka dbałość o detale i estetykę wykończeń. Bogaty asortyment marki daje możliwość ułożenia kompletnej stylizacji wieczorowej oraz looku prosto z czerwonego dywanu.