Kurkuma

Kurkumina – źródło długowieczności

Kurkuma jest wieloletnią rośliną z rodziny imbirowatych rosnącą w Azji południowej. Wyróżnia się ona bardzo mocnym smakiem a także zapachem. Działanie medyczne kurkumy znane było przez Hindusów już od wieków. Kurkuma występująca też pod nazwą szafran indyjski – dodaje smaku, kolorytu potrawy i leczy. Kurkuma jest ponadto jedną z najlepiej zbadanych roślin, która wspiera nasze zdrowie.

Atrybuty kurkuminy związanie są z zapobieganiem chorób  serca, nowotworom, chorobie Alzheimera. U tych, którzy jedli kurkuminę, odnotowano aż o 65 proc. mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia ataku serca. Jak widać to prawdziwy eliksir długowieczności, który opóźnia starzenie się organizmu. Skutecznie neutralizuje wolne rodniki poprzez bezpośrednie blokowanie ich działania. Potrafi także usuwać rodniki hydroksylowe, które postrzegane są za najbardziej reaktywne ze wszystkich wolnych rodników. Ponad to kurkumina pobudza aktywność własnych mechanizmów antyoksydacyjnych.

Kurkumina to niezwykła substancja, która korzystnie wpływa na kości, stawy, hamuje starzenie się naczyń w mózgu,kurkuma-i-piperyna przyczynia się do prawidłowego działania chrząstki stawowej, korzystnie wpływa na trawienie oraz wątrobę. Jej systematyczne przyjmowanie wpływa na zmniejszenie różnych objawów związanych z chorobami stawów oraz stanów zapalnych, w tym również reumatoidalnego zapalenia stawów. Oprócz tego obniża poziom cholesterolu. Skutecznie opóźnia lub nawet zapobiega wielu chorobom, które wiążą się ze zmniejszoną wraz z wiekiem aktywnością mózgu. Ulepsza pamięć, a oprócz tego przyczynia się do zwiększenia zdolności przyswajania nowej wiedzy. Warto wiedzieć też, że kurkumina jest 8 razy mocniejsza od witaminy E i C.

Kurkumina zawarta w kurkumie systematyzuje pracę komórek poprzez osadzanie się w błonach komórkowych.

Z kurkumy wytwarzany jest BCM-95. To stuprocentowy czysty ekstrakt z kurkumy. Kurkumina działa na poziomie molekularnym zatrzymując działanie białka, które przyczynia się do powstawania nowotworów. Poprzez połączenie kurkuminy i olejku eterycznego z kurkumy zwiększyło się 6-8 razy działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i antynowotworowe. Dzięki kurkuminie komórki nowotworowe są nieporównywalnie wrażliwsze na działanie chemioterapii przez co pozwalają na podawanie choremu niższych dawek leków.

[P_REVIEW post_id=”21″ visual=”full” ]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *