Witamina D3+K2

Witamina D3, K2 czy dwa w jednym?

W okresie jesienno-zimowym warto zatroszczyć o prawidłową suplementację dlatego w szczególności polecamy witaminy z grupy D3.

Działanie witaminy D3 na ludzki organizm jest ogromnie szeroki, stąd powinno sie suplementować swoją dietę w okresiwitamina-d3-k2e jesienno-zimowym tym środkiem. Witamina D3 występuje w różnych postaciach jak: tabletki rozpuszczalne w wodzie, kapsułki czy ampułki. Decydując się na suplementację D3 warto pamiętać, iż jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach dlatego warto suplementować ją środkami, które mają szanse wchłonąć się organizmu jak kapsułki tłuszczowe lub ampułki.

Wiele przeprowadzanych badań wskazuje, iz witamina D3 wspomaga prawidłowe wchłanianie, wykorzystywanie oraz utrzymywanie odpowiedniego stężenia we krwi wapnia oraz fosforu. Odpowiednie stężenie D3 to również zdrowe kości oraz zęby, odpowiednie funkcjonowanie mięśni oraz działa wspomagająco na układ odpornościowy. Spory wpływ witaminy D3 to także prawidłowe funkcjonowanie hormonu tarczycy.

Ciekawym środkiem jest połączenie witaminy D3 z K2 Mk7.

Kompleksowe działanie D3 z K2 wspiera utrzymanie zdrowych kości i absorbcję wapnia do układu kostnego. Jak widać suplementacja witaminą D3 oraz K2 ma prawidłowy wpływ na ludzki organizm, a jego szerokie działanie połączone w jednym środku ułatwia dostarczanie odpowiedniej ilości obu witamin mechanzmowi ludzkiemu.

Kość składa się z ponad 12 minerałów w tym z wapnia. Jednak nie stale wapń trafia do kości oraz może osadzać się na tętnicach powodując zwapnienie tętnic. By nie dopuścić do zagrożenia zwapnienia tętnic i osteoporozy zalecany jest kompleksowy środek jakim jest witamina D3 MK7 w postaci ampułek softgel. Rozszerzenie o witaminę K2 wspomaga wchłanianie wapnia przez kości.

Zadbaj o zdrowy układ kostny i z witaminą D3 Mk7!